Gmail Logosu Değişiyor

0

Google süre gelen sembol haline gelmiş logosunu degiştiyor. Yeni Gmail logosu artık Google’ın ana mavi, kırmızı, sarı ve yeşil marka renklerinden yapılmış bir M’dir. Google’ın kendisi, Google Haritalar, Google Fotoğraflar, Chrome ve daha pek çok Google ürünü için benzer logolarla daha yakından eşleşir. Zarf artık yok.

Fast Company, Google’ın M harfini tamamen kaldırmayı veya Gmail kırmızı rengini tamamen kaldırmayı düşündüğünü, ancak kullanıcı araştırma çalışmalarına katılan kişilerin değişikliklerden memnun olmadığını bildirdi. Ancak çalışmalar Google’ın, Gmail logosunun zarf kısmının kritik bir tasarım öğesi olmadığını fark etmesine yardımcı oldu ve ekibin M’yi korumayı ve Google’ın geleneksel renk paletini eklemeyi denemesini sağladı.

Yeni Gmail logosu, küçük bir sarı dokunuşla ve mavi ve yeşil M’nin kemerini tutarken hala ağırlıklı olarak kırmızı hissettiriyor. Eğer onu diğer logolarının yanına koy, ayırt etmek zor. Google ayrıca Takvim, Dokümanlar, Meet ve E-Tablolar logolarını yeni Gmail tasarımına uyacak şekilde yeniledi.

Yeni logolar, artık Google Workspace olarak yeniden markalanmış olan sitede G Suite daha kapsamlı bir yenilenmesinin içine alınmıştır. Google, entegre Microsoft Office yaklaşımı ve özellikle Outlook e-postası ile daha iyi rekabet edebilmek için Gmail, Sohbet ve Dokümanlar’ı merkezi bir araya birleştirmeye çalışıyor.