Weebly İle E-Ticareti Deneyin Kazanmaya Başlayın

0

İşletmenizi mümkün olan en iyi şekilde göstermek istiyorsanız, uygun bir web sitesi tasarlamak çok önemlidir. Sürecin ilk adımı, iş için en iyi yazılımı seçmektir. Bu amaçla, Weebly’ye bir şans vermeyi düşünmüş olabilirsiniz..

Ancak piyasada daha iyi seçenekler var mı? Özellikle, Weebly, web sitesi oluşturma alanında – WordPress’teki bir ev ismine karşı nasıl yığılıyor?

Bu ayrıntılı Weebly incelemesinde, bazı önemli özellikleri özetleyeceğiz ve WordPress’in en iyi seçenek olup olmadığına karar vermenize yardımcı olacağız.

Hangi Yazılımın Kullanımı Daha Kolay?

Weebly’yi bu kadar çekici kılan ana özellik basitliğidir. Yani, bir web sayfası oluşturmaya başlamak için yapmanız gereken tek şey bir hesap oluşturmak, temanızı seçmek ve öğeleri istediğiniz yere sürükleyip bırakmaya başlamaktır. Yazılımını kullanmak için herhangi bir kodlama bilgisine gerek yoktur.

Öte yandan, WordPress, zaten yeterli kodlama ve teknik becerilere sahip kullanıcılar için tercih edilen bir seçenektir. Web sitesi tasarım seçenekleri açısından sunabileceği daha çok şey var, ancak programda yeniyseniz bunlara erişmek oldukça karmaşık olabilir. Ek olarak, web sayfanızı oluşturmaya başlamadan önce, önce alan adınızı satın almanız, web sitesi barındırmanız, programı yüklemeniz ve gerekli eklentileri eklemeniz gerekir.

Cevap: Weebly, kullanım kolaylığı söz konusu olduğunda açık ara kazanandır. Bir hesap oluşturduğunuzda bir web sayfası oluşturmaya başlayabilirsiniz, oysa WordPress çok daha fazla hazırlık gerektirir.

Daha Fazla Özelleştirme Seçeneklerine Nereden Erişebilirsiniz?

Weebly’nin çok sayıda önceden belirlenmiş teması vardır. Düzenleyiciyi kullanarak belirli kısımlarını değiştirebilirsiniz, ancak yalnızca bu işleve izin veren bir tema seçerseniz. Daha fazla özelleştirme seçeneği arıyorsanız, Weebly’nin koduna HTML ve CSS’yi nasıl uygulayacağınızı bilmeniz gerekir.

WordPress’e gelince, birçok geliştirici tarafından oluşturulan on binlerce tema var. Bunları mevcut durumlarında bırakmayı seçebilirsiniz, ancak WordPress çok daha fazlasını yapmanızı sağlar. Özellikle JavaScript, CSS ve HTML yardımıyla, hemen hemen istediğiniz herhangi bir değişikliği yapabilirsiniz.

Cevap: Platformları özel ihtiyaçlarınıza göre özelleştirmek söz konusu olduğunda, her iki programın da sunabileceği çok şey vardır, ancak WordPress, Weebly’den daha etkilidir.

Hangi Platform Daha İyi E-Ticarete Sahip?

Weebly’yi seçerseniz, programınıza dahil edilen e-ticaret özelliklerine sahip olursunuz. Mağazanızı kolayca kurabilirsiniz, ancak yalnızca planınızı yükselttiğinizde ödeme alabileceksiniz. Bunları etkinleştirmek için Weebly’nin Pro planını veya bundan daha yüksek bir planı seçmeniz gerekir.

Weebly, ihtiyacınız olan tüm temel e-ticaret seçeneklerini size sağlayabilir. Bu, otomatik olarak yüklenen envanter yönetimi ve sevkiyat araçlarını içerir. Çok karmaşık olmadığı için küçük işletmeler için ideal bir çözümdür.

WordPress’teki e-ticaret tamamen farklı çalışır. Daha spesifik olarak, çevrimiçi satışlar otomatik olarak etkinleştirilmez. Bunun yerine, çevrimiçi mağazanızı başlatmak için WooCommerce gibi bir eklenti yüklemeniz gerekir.

WordPress çevrimiçi mağazanız çalışabilir hale geldiğinde, Weebly’den çok daha esnek olduğunu göreceksiniz. Bu nedenle, tek amacı çevrimiçi satış yapmak olan daha büyük işletmeler ve web siteleri için çok daha uygundur. Para biriminizi ayarlama yeteneği, gönderim seçenekleri, incelemeleri görüntüleme ve ürün derecelendirmeleri vb. Gibi tonlarca yararlı eklentiye sahiptir.

Cevap: WordPress ve Weebly incelemesinin bu yönünde net bir kazanan yok. Küçük bir işletme veya temel bir çevrimiçi mağaza işletiyorsanız Weebly daha avantajlı bir seçenektir, ancak WordPress daha büyük işletmeler ve uygun çevrimiçi mağazalar için daha donanımlıdır.

SEO: Hangi Program Daha İyi Arama Sonuçları Verir?

Weebly’deki SEO’nun büyük bir kısmı sizin endişeniz değil. Optimizasyon yerleşik olarak gelir ve program birçok işi kendi başına halleder. Bazı iyileştirmeler yapmak istiyorsanız, Weebly’nin aralarından seçim yapabileceğiniz birçok SEO öğreticisi vardır.

WordPress ile ilgili olarak, iki seçeneğiniz var. İlki, SEO’yu kendiniz yapmaktır. Diğeri ise bir SEO eklentisi kurmak. WordPress, emrinizde çok çeşitli eklentiler içerir, ancak Yoast SEO denenmiş ve doğrulanmış seçenektir. WordPress SEO’ya biraz basitlik getirmesine rağmen, hiçbir yeteneğinden ödün vermez.

Cevap: Optimizasyonu ister kendi başınıza ister Yoast’ın yardımıyla yapıyor olun, WordPress’te Weebly’den çok daha fazlasını başarabilirsiniz.

Daha İyi Eklenti ve Uygulamaları Nereden Alabilirsiniz?

Weebly’nin Uygulama Merkezine gittiğinizde, web sitenizi kullanışlı özelliklerle güçlendirmeye hazır yüzlerce eklenti ve uygulama bulacaksınız. Hepsinden iyisi, bunları web sayfanıza eklemek zahmetsizdir ve yalnızca birkaç tıklama alır. Bunun da ötesinde, çoğu uygulamayı ücretsiz olarak ekleyebilir ve isterseniz daha sonra premium bir sürüm edinebilirsiniz.

Koridorun diğer tarafında, WordPress, çok sayıda eklenti ve uygulama açısından Weebly’den daha iyi performans gösteriyor. Şu an itibariyle, Eklenti Dizinindeki 55.000’den fazla eklentiye göz atabilirsiniz. Bunun tek dezavantajı, kalitelerinin sorgulanabilir olmasıdır. Bolluklarını düşündüğünüzde, taleplerinizi karşılayanı bulmak için eklentileri gözden geçirmek bir sıkıntı olabilir.

Cevap: WordPress çok çeşitli eklentiler ve uygulamalar içerse de, Weebly daha güvenli bir seçenek olabilir çünkü kaliteleri çok daha tutarlı.

Hangi Platform Daha Güvenilir Destek Sağlıyor?

Ne zaman bir sorunla karşılaşırsanız, rehberlik için her zaman Weebly’nin ekibine ulaşabilirsiniz. Yardımlarını e-posta ile alabilir veya iş saatleri içinde onları arayabilirsiniz. Ek bilgi arıyorsanız, Weebly’nin forumlarındaki diğer kullanıcılar güvenilir bir bilgi kaynağı olabilir.

Tersine, WordPress kullanıcıları sorunları çözmek için büyük ölçüde topluluklarına bağlıdır. Bu, birçok durumda yararlıdır, ancak özel zorluğunuzun çözümünü bulmak bazen çok zaman alabilir. Bu başarısız olursa, premium WordPress desteği için ödeme yapmayı düşünmelisiniz.

Cevap: Weebly, WordPress’ten çok daha güvenilir destek hizmetleri sağlar. Bunun nedeni, destek sistemlerinin merkezi olması ve 7 gün 24 saat kullanıma hazır olmasıdır. Öte yandan, WordPress’teki topluluk faydalı olabilir, ancak kesin bir çözüm bulmak ödeme gerektirebilir.

Daha Uygun Fiyatlandırmayı Nereden Alabilirsiniz?

Weebly’nin ücretsiz planı ücretsizdir ve kişisel kullanımınız için özellikler içerir. Ancak bu plan kapsamında e-ticareti kuramazsınız, alan adınızı da alamazsınız. Bunu alarak, Weebly’nin reklamlarını web sayfanızda etkinleştirmeyi de kabul etmiş olursunuz.

Aylık 5 dolarlık planlarına geçmenin en büyük avantajı, alan adınızın eklenmesidir. Yine de Weebly’nin reklamları web sitenizde kalır.

Weebly, Profesyonel planları için ayda 12 ABD doları ücret alır ve Google Ads için 100 ABD doları kredi ile birlikte bir yıl boyunca ücretsiz bir alan adı sağlar. Ayrıca, temel e-ticareti kurabilirsiniz ve reklamlardan kurtulmak için bir seçenek olacaktır.

İş planlarını seçerseniz, aynı faydaları (ücretsiz alan, reklamsız ve e-ticaret), ancak daha fazla optimizasyon seçeneğiyle elde edersiniz. Bu plan, orta ölçekli işletmeler için mükemmeldir ve daha büyük ölçekte çevrimiçi satışlara olanak tanır.

WordPress fiyatlandırmasına gelince, temel işlevler de ücretsizdir. Bununla birlikte, bu programdan en iyi şekilde yararlanmak istiyorsanız ek maliyetler ortaya çıkacaktır. Örneğin, bazı durumlarda ek barındırma, etki alanınız, çerçeve temaları ve diğer geliştiricilerin hizmetleri için ödeme yapmanız gerekir.

Cevap: Weebly, şeffaflığı nedeniyle fiyatlandırma kategorisinde ilk sırada yer almaktadır. Başlangıçtan itibaren ödemeniz gereken tam tutarı biliyorsunuz, ancak WordPress’teki maliyetler tahmin edilemez.

Her İki Program da Nasıl Çalışır – Siz Karar Verin

Sonuç olarak, web sitesi oluşturmada ilk adımları atıyorsanız Weebly’ye gitmelisiniz. Bu Weebly incelemesinde daha önce de belirttiğimiz gibi, size adil ve şeffaf bir fiyata işlevsel bir web sayfası oluşturmanız için ihtiyacınız olan doğru kılavuzu verecektir.

Ancak zaten teknoloji meraklısıysanız, WordPress gitmeniz gereken platform olmalıdır. Özelleştirme, tasarım, eklentiler ve SEO açısından çok daha fazlasını elde etmenizi sağlayacaktır.

Denemek istiyorsanız, web sayfanızı her iki programda da tasarlamayı deneyin ve istediğiniz sonuçları alıp almadığınıza bakın.