iPhone 12 ve 12 Mini, Üç Kameranın Tümüne Gece Modunu Getiriyor

0

Apple bugün , şirketin daha iyi fotoğraf ve video performansı vaat eden en yeni iPhone’ları iPhone 12 ve 12 mini’yi duyurdu . Apple, 7 elementli yeni lens ile yeni iPhone 12 ve 12 mini’ye düşük ışık performansında% 27’lik bir iyileşme vaat ediyor.

Apple, gelişmiş dinamik aralık ve keskinlik sağlamak için hesaplamalı fotoğrafçılığı iPhone 12 kameralarında yapılan fiziksel değişikliklerle birleştiriyor. Apple’ın en son arka kameraları, şirketin düşük ışık performansını artıracağına söz verdiği yeni bir 7 bileşenli lens dizisi kullanıyor.

Yeni 12 megapiksel, 26 mm geniş lens, f / 1.6 diyafram açıklığı sayesinde daha da fazla ışık absorpsiyonuna sahiptir. Ayrıca optik görüntü sabitlemeyi de korur.

Apple, iPhone 12 ve iPhone 12 mini’nin A14 Bionic tarafından sağlanan güçlü hesaplamalı fotoğrafçılık özellikleri ve yeni bir çift kamera sistemi sunduğunu ve şirketin

“benzersiz bir kamera deneyimi” olduğunu söylediğini söylüyor.

Bu gelişmiş kamera sistemi, Ultra Geniş kamera ve / 1.6 diyafram açıklığına sahip yeni bir Geniş kameraya sahiptir ve düşük ışıkta daha da şaşırtıcı fotoğraflar ve videolar için yüzde 27 daha fazla ışık sağlar. Hesaplamalı fotoğrafçılık, Gece modu ve artık tüm kameralarda (TrueDepth, Geniş ve Ultra Geniş) daha hızlı performans gösteren Deep Fusion ile iPhone 12 modellerinde her ortamda iyileştirilmiş fotoğraflar için bir sonraki seviyeye taşınıyor.

Hesaplamalı fotoğrafçılığın temel faydası, Apple’ın derin gölgede kalan yüzlerdeki ayrıntıları ortaya çıkaracağını ve bu konuların netliğini ve netliğini artıracağını vaat ettiği şirketin Smart HDR 3 modunda bulunuyor.

 Smart HDR 3, dikkat çekici derecede doğal görünümlü görüntüler için bir fotoğrafın beyaz dengesini, kontrastını, dokusunu ve doygunluğunu akıllıca ayarlamak için makine öğrenimini kullanır.

Apple’ın Gece Modu’ndaki geliştirmeleri, ilk kez cihazdaki tüm kameraları kapsayacak: telefonun arkasındaki her iki kamera ve telefonun önündeki selfie kamerası.

Tıpkı iPhone 12 Pro ve Pro Max’te olduğu gibi , hem iPhone 12 hem de 12 mini, Dolby Vision ile HDR video çekmeyi ve düzenlemeyi destekler. 

Ve tıpkı iPhone 12 Pro modellerinde olduğu gibi, Dolby Vision derecelendirme işlemi kayıt sırasında canlı olarak işlenir ve ister Fotoğraflar uygulamasında ister iMovie’de düzenleme sırasında sürdürülür.

Her iki model de artık gelişmiş sinematik video sabitleme, Dolby Vision ile daha gerçekçi selfie videoları ve daha keskin videolar için daha uzun pozlama süreleri, daha iyi ışık izleri ve düşük ışıklı senaryolarda daha yumuşak pozlama sunan Gece modu Hızlandırılmış Çekim özelliğine sahiptir. bir tripod ile kullanıldığında.

iPHONE 12 FİYATI

iPhone 12 ve iPhone 12 mini sırasıyla 799 $ ( 6338,00TL )ve 699 $(5545,75TL)den başlayan mavi, yeşil, siyah, beyaz ve (ÜRÜN) RED renklerinde satışa sunulacak . 16 Ekim sabah 05.00 PDT’den itibaren iPhone 12 için ön sipariş verebilirsiniz,