Blog Yazarak Para Kazanmanın Yolları

0

Hazırsanız Başlayalım

İster sadece birkaç yüz okuyucusu olan küçük bir influencer olun, ister web sitenize her gün milyonlarca okuyucu alan bir blog yazarı olun, blog yazarak para kazanma fırsatınız olacaktır.

Bir blogu olan bazı insanlar onu tam zamanlı işleri haline getirirken, diğerleri ondan elde ettikleri geliri lüks satın almak için biraz fazladan nakit olarak kullanır. Birkaç yıldır insanlar bloglarından çeşitli şekillerde para kazanıyorlar. Ancak, insanların bloglarından başarılı bir şekilde para kazanmak için kullanabilecekleri her zamankinden daha fazla yöntem var.

Bazı insanlar için blog yazmak sadece bir hobidir ve blogları herhangi bir temayı takip etmez. Tutarlı bir gelir elde etmek isteyenler için, blogun net bir temaya ve nişe sahip olması daha iyidir.

Blog yazmak, ilk başta düşündüğünüz kadar zor değildir ve sandığınızdan çok daha fazla insan bundan para kazanır. Her şey blogunuzu karlı hale getirmek için deneyebileceğiniz yöntemler hakkında bilgi edinmek için zaman ayırmakla ilgilidir.

Deneyimlerinizi ve anılarınızı paylaşarak kişisel bir şekilde fikir ve duygularınız hakkında blog yazmak istiyorsanız, blogunuzdan para kazanmanız daha zor olacaktır. Bununla birlikte, blogunuz daha çok hobilerinize ve ilgi alanlarınıza odaklanmışsa, muhtemelen biraz para kazanabilirsiniz.

Bu kılavuzda, yalnızca harika trafik elde etmekle kalmayıp aynı zamanda bundan para kazanmanıza da olanak tanıyan bir blog oluşturmanıza yardımcı olacak bazı önemli ipuçlarımız var. Ayrıca başarılı bir bloga nasıl başlayacağınızı ve para kazanmak için kullanabileceğiniz çeşitli yöntemleri paylaşacağız.

Herkes iyi bir yazar değildir, ama öyleyseniz, neden onu iyi bir şekilde kullanıp ondan para kazanmayasınız? Dışarıda makale yazmaktan çok para kazanan yüz binlerce blogcu var. Onun siz olmasını istiyorsanız, sadece gerekli adımları atmanız gerekir.

Gelir Kaynağı Olarak Blog Yazma

Çoğu zaman, blogunuzdan kazandığınız gelir, sahip olduğunuz aylık / haftalık okuyucuların miktarına bağlıdır. Parayı nasıl kazandığınıza bağlı olarak, aydan aya da değişebilir.

Blog yazmayı ana gelir kaynağı olarak kullananlar, her hafta bin veya daha fazla okuyucuya sahip olma eğilimindedir. Bloglarında her gün binlerce sayfa görüntülemesi alan birçok insan var ve bunlar büyük paralar kazananlar.

Gelir elde etmeye başlamak için içeriğiniz üzerinde çalışmanızı ve ayrıca okuyucu kitlenizi büyütmek için belirli bir kitleyi hedeflemenizi öneririz. Örneğin, düzenli olarak anne ve aile konuları hakkında blog yazıyorsanız, makalelerinizin çoğu bu konuyu merkez almalıdır. Başarılı ve karlı bir blogun anahtarı budur: düzenli bir kitle ve insanların zevk aldığı konular.

Tamamen kendi sitesinde makaleler yazarak para kazanan tam zamanlı bir blog yazarı olmak için iki şeye sahip olmalısınız: blog makalelerinizi tanıtabileceğiniz iyi bir sosyal medya varlığı ve hakkında yazılacak ilginç bir konu.

Tam zamanlı işinizden ayrılmanızı tavsiye etmeye başlamadan önce, takiplerinizi büyütmek ve yazınızı geliştirmek için alabileceğiniz birçok önlem vardır.

 Bu, ilgi çekici makalelerin nasıl yazılacağına dair kurslar almak veya belki de size daha fazla web sitesi görünümü sağlayacak viral trendleri araştırmaya çalışmak anlamına gelebilir. bir gelir kaynağı olması konusunda ciddiyseniz veya bunu tam zamanlı işiniz olarak yapmak istiyorsanız, o zaman işin en iyilerinden biri olmalısınız.

Başlangıçta çok fazla para kazanmasanız bile blogunuzu daha iyi hale getirmeye nasıl konsantre olacağınızı düşünmek de önemlidir. Zamanla blog doğal olarak para kazanmaya başlayacak, ancak ilk birkaç ay kolay olmayacak ve her şeyin bir araya gelmesi için çok çaba sarf etmeniz gerekecek.

Sonunda, para tam zamanlı bir ücret haline gelecektir ancak ondan önce blogunuzun okuyucu kitlesini büyütmek için çalışırken, yarı zamanlı veya serbest çalışmanız gerekebilir. Blogunuza düzenli olarak kaliteli içerik yayınlamayı taahhüt etmelisiniz.

Bazı insanlar, blog yazılarının bir veya iki tanesinin viral hale geldiği için şanslılar ve bundan takipçi ve okuyucu alıyorlar. Diğerleri için, platformlarında iyi miktarda okuyucu edinmek yıllar alır.

Para Kazandıran Bir Blog Başlatma

Blogunuzdan para kazanmayı düşünmeden önce, aslında sürdürülebilir ve büyük miktarda trafikle başa çıkabilen iyi bir bloga sahip olmalısınız. Bir web sitesi veya logo yaptırmak için biraz para harcamanız gerekebilir (yaratıcı türde değilseniz), ancak bu, okuyucularınız için birçok özelliğe sahip tam işlevli bir bloga sahip olmak için ödenmesi gereken küçük bir bedeldir. .

Para kazanma yöntemlerini uygulamaya hazır bir başarılı bloga sahip olmak için (aşağıda ele alacağımız) birkaç önemli adım vardır. Blogda para kazanmaya çalışmadan önce biraz içerik oluşturmak ve çok sayıda gönderi bulundurmak her zaman iyi bir başlangıçtır, çünkü insanların bunun ilginç olduğunu fark etmelerini ve daha sonra tekrar gelmek isterlerse okuyacakları çok şey olduğunu fark etmelerini istersiniz. gelecek.

Blog başlatmak için en iyi platformları araştırın

Blog makalelerinizi yayınlayabileceğiniz özel olarak oluşturulmuş bir web sitesi için büyük miktarda para ödemek istemiyorsanız, hazır bir platform kullanmanız ve bir tema tasarlamanız veya yüklemeniz gerekir.

WordPress ve Blogger , en beğenilen blog platformlarıdır ve her iki site de kullanıcının kendilerine özgü özel bir web sitesi oluşturmasına izin verir. Kullanıcıların okuyucularını takip etmelerine ve web sitelerindeki hangi gönderilerin en popüler olduğunu görmelerine olanak tanıyan birçok WordPress eklentisi vardır. Bu, size insanların okumak istediği içerik türü hakkında fikir verdiği için kullanışlıdır.

Bu eklentiler ayrıca, okuyucuların web sitesinde en aktif olduğu günler ve saatler hakkında size bazı bilgiler verir; bu, web sitenizde ne zaman daha fazla trafik alacağınızı ve yeni makaleler yayınlamak için en iyi zamanları öğrenebileceğiniz anlamına gelir.

Blogger, kullanıcının bloglarındaki aktif ve pasif kullanıcıların sayısını bilmesinin yanı sıra okuyucularının nereden geldiğini görmesine izin vermesi bakımından benzerdir. Reklamınızı Facebook’ta yoğunlaştırırsanız ancak trafiğinizin çoğu Twitter veya Instagram’dan geliyorsa, bu, tanıtım bütçenizi nasıl harcamanız gerektiği konusunda daha fazla fikir verebilir.

En iyi platformları araştırarak ve ne sundukları hakkında daha fazla bilgi edinerek, hangisinin ihtiyaçlarınıza en uygun olduğunu ve hangisinin kurduğunuz blog stili için işe yarayacağını görebileceksiniz.

Bir hesap oluşturun ve istediğiniz gibi ayarlayın

Yine, bu, bazıları ücretliyken diğerleri ücretsiz olduğu için kullandığınız platforma bağlıdır. Gelir getiren bir blog oluşturmayı planlıyorsanız, o zaman profesyonel görünmesini ve gerçekten iyi çalışmasını isteyeceksiniz.

Birçok insanın yaptığı şey, önce ücretsiz bir blog platformunda bir blog başlatmak ve daha sonra yeni bir özel yapım web sitesi almaktır. Birçok platformda ayrıca 10 $ ‘dan 150 $ +’ ya kadar herhangi bir şeye mal olan ve blogunuzun biraz daha benzersiz görünmesini sağlayacak ücretli temalar vardır.

Herhangi bir platformun ücretsiz bir sürümünü alırsanız, blog muhtemelen sınırlı özelliklere sahip olacaktır. Bir hesap oluşturmak çoğunlukla ücretsizdir, bu nedenle her platformun sağladığı farklı özelliklere bir göz atmak isteseniz bile, birkaç farklı web sitesine kaydolabilir ve ardından hangisinin favoriniz olduğuna karar verebilirsiniz.

İçeriğinizi planlayın ve hedef kitlenizin ne okumak istediğini bilin

Organize olmak, blog yazmada başarılı bir kariyerin anahtarıdır. En azından önümüzdeki ay ne yükleyeceğinizi ve yazacağınızı her zaman bilmek istersiniz. İdeal olarak, tüm gönderilerinizin bir ay önceden yazılmasını ve ardından gelecek ay için yüklenmek üzere planlanmasını istersiniz. İleride olmak, rahatlamanıza ve içeriğinizin zamanında çıkması konusunda her zaman endişelenmenize izin vermeyecektir.

Blog yayınlarınızı planlamak, başlangıçta planladığınız konulara ve temaya bağlı kalmanızı da sağlayacaktır. Son dakika makaleleri yazmaya başlarsanız, genellikle gereksiz hale gelebilir ve başlangıçta söylemek istediklerinizden sapabilir.

Makalelerinizi bir ay veya hafta önceden yazmasanız bile, herhangi bir yazı yazmaya başlamadan önce o hafta hakkında yazacağınız önemli şeyleri araştırdığınızdan ve planladığınızdan emin olun. Bir Excel veya Word belgesi hazırlamak, odaklanmanıza ve daha düzenli hissetmenize yardımcı olabilir.

İlgi çekici içerik yayınlamaya başlayın ve okuyucu bulun

Kendi blogunuza sahip olmanın ve tam zamanlı bir blog yazarı olmanın yarısı, ilgi çekici içerikler yayınlamak ve kitlenizi her zaman büyütmektir. Okuyucularınızın ne istediğine bağlı kalarak, insanlar içeriği beğeneceklerini bildiklerinde başkalarıyla bir şeyler paylaşma eğiliminde olduklarından, okuyucularınızı doğal olarak büyüteceksiniz.

Sosyal medyada aktif olmak, kitlenizin büyümesine de izin verecektir. Blog makalelerinizi platformlarınızda paylaşırsanız, tüm sosyal medyada paylaşılma olasılıkları daha yüksektir.

Bu da, yalnızca bir gönderi için olsa bile, blogunuzu okuyan kişi sayısına olumlu yönde fayda sağlayacaktır. Trend olan veya viral konular genellikle alakalı olduklarından ve birçok insan onlardan bahsettiğinden, hakkında yazmak da iyidir.

Kişisel sosyal platformlarınızda paylaşın ve insanlardan gönderilerinizi paylaşmalarını isteyin

Daha önce bahsettiğimiz gibi, blog bağlantınızı ve blog makalelerinizi sosyal medyada paylaşmak daha düzenli okuyucular istiyorsanız harikadır. Yakın ailenizin ve arkadaşlarınızın gönderilerinizi paylaşmalarını sağlamak, aynı zamanda tüm farklı geçmişlerden insanları sitenize yönlendirecektir.

Blog makaleleriniz sosyal medyada ne kadar çok paylaşılırsa, yazınızın ve web sitesinin ortaya çıkması o kadar iyi olur. Sosyal medyada arkadaş olduğunuz etkili kişileri takip ediyorsanız, daha fazla trafik elde etmek için bağlantılarınızı paylaşmaya istekli olup olmadıklarını sormanız iyi olabilir. Blogunuz ne kadar çok trafik alırsa, ondan o kadar çok para kazanabilirsiniz.

Düzenli bir okuyucu kitlesi edindikten sonra para kazanmayı düşünmeye başlayın

Blogunuzdan para kazanmaya başlamadan önce her zaman düzenli bir kitleye sahip olmanız önerilir. Daha küçük başlamak da kilit noktadır, doğrudan içeri girip blogunuzdan binlerce kişi çıkarmaya çalışmak yerine, ayda sadece birkaç yüz okuyucunuz varken bu işe yaramayacaktır.

Her şey ilk başta yavaş görünebilir, ancak yakında ödüllerini uzun vadede alacaksınız. Blogunuzu en iyi hale getirmek için ne kadar çok çaba harcarsanız, sonunda o kadar çok ödül alırsınız.

Blogunuzdaki bağlı kuruluş bağlantılarını (bunlardan para kazanabileceğiniz) kullanarak ürünleri incelerseniz, düzenli olarak okuduklarınız bağlantılara tıklamaları ve bir ürünle ilgili iyi içgüdülerinize güvenmeleri daha olası olacağından, düzenli bir kitle idealdir.

Para kazanmak, düşündüklerinize güvenen bir kitleniz ve okurunuz olduğunda göründüğü kadar zor değildir. Örneğin, mega YouTube ve Zoella ve Tanya Burr gibi blog yıldızlarının, bloglarını okuyan milyonlarca takipçisi var, söylediklerine güvendikçe tavsiye ettikleri ürünleri ve hizmetleri satın alacaklar.

Her ikisi de bankada bol miktarda parası olan milyonerlerdir ve YouTube bunun bir kısmını sağlamış olsa da, kesinlikle web sitelerinden ve bloglarından iyi para kazanıyorlar.

Para Kazanmanın Yolları

Blog yazarak para kazanmanın pek çok yolu var ve her şeyi aynı anda denemenizi önermiyoruz. Blog dünyasında yeniyseniz, para kazanmaya çalışmadan önce işlerin nasıl yürüdüğüne alışmanız gerekecektir.

Bu yöntemler geçmişte insanlar için işe yaramış olsa da, her şey blogunuzun tarzına uymayacaktır ve zaten yerleşik bir kitleniz varsa, içeriğinizi sadece para kazanmak için değiştirmek istemezsiniz. Her şey farklı yöntemleri denemek ve sizin için neyin en iyi olduğuna karar vermekle ilgilidir.

Ek olarak, çok teknik değilseniz, bunu okumaya ek olarak bu yöntemlerden bazılarının nasıl uygulanacağı hakkında daha fazla bilgi edinmeniz gerekebilir. Her yöntem hakkında öğrenilecek o kadar çok şey var ki hepsini tek bir yerde toplamak imkansız!

Blogunuzdan para kazanmak için kullanabileceğiniz en popüler yöntemlerin küçük bir listesini hazırladık. İşe yarıyorlar, ama hayattaki pek çok şeyde olduğu gibi, ne koyarsanız onu alırsınız.

Daha önce “para kazanma” terimini duymuş olabilirsiniz. Blogunuzdan para kazanmak istiyorsanız, o zaman para kazanmanın en iyi yollarını bilmeniz gerekir.

Blogunuzdan para kazanmak, temelde ondan herhangi bir şekilde gelir elde etmek anlamına gelir. Bu, çeşitli pazarlama stratejilerinden herhangi bir şey olabilir veya hatta ana sayfada birkaç reklam olabilir.

Pazarlama

Bağlı pazarlama

Bu tamamen performansa dayalıdır ve blogunuzdan gelir elde etmenin en iyi yollarından biridir. Bir bağlı kuruluş programı aracılığıyla sunulan hizmetlere veya ürünlere bağlantılar eklemeyi içerir ( ücretsiz olarak epeyce büyük olanlara kaydolabilirsiniz – Amazon’da harika bir tane var!)

Ardından, ziyaretçilerinizden biri blogunuzda sağladığınız bağlantıya tıkladığında ve bir şey satın aldığında, bir komisyon alırsınız.

Katılmak için birçok farklı ortaklık programı vardır ve hangisini kullandığınıza bağlı olarak komisyon oranı farklı olacaktır. Tipik olarak% 2 ila% 10 arasında değişir.

Başka herhangi bir şeyi tanıtmak yersiz görüneceğinden, yalnızca konunuzla ve blog planınızla doğrudan ilgili olan ürün veya hizmetleri tanıtmanızı öneririz.

Ayrıca, bağlantıları metne yalnızca doğal olarak eklediğinizden emin olun. Blog yazısında bağlı kuruluş bağlantıları olduğunu belirtmelisiniz, ancak gönderinin başka bir ürün veya hizmet için istenmeyen promosyonlarla doldurulmasını istemiyorsunuz. Bağlı kuruluş bağlantılarının aşırı kullanımı okuyucu kaybına neden olabilir ve bu da kazanç potansiyelinde bir kayıp anlamına gelebilir.

Önerilen bağlı kuruluş pazarlama programları arasında LinkShare, Amazon Associates ve Awin bulunur. Ancak, büyük isimlere bağlı kalmak zorunda değilsiniz; harika ortaklık programları sunan birçok küçük işletme var.

Eposta pazarlama

Bu genellikle blogunuzla para kazanmanın en iyi yolu olarak görülür. Blogunuzdan para kazanmayı düşündüğünüzde aklınıza gelen ilk şey olmayabilir, ancak okuyucularınızı platformunuzda olup biten her şeyden haberdar ve güncel tutmanın çok faydası vardır.

Yeni bir makale yüklediğinizde veya yeni bir ürününüz olduğunda, insanların sitenizi ziyaret etmesini sağlamak için posta listenizdeki herkese e-posta gönderebilirsiniz. Liste oluşturma, okuyucuları e-postalarını kutuya koymaları için ikna ederek e-posta listenize yeni aboneler eklemenizdir.

Ürünlerinizden ve hizmetlerinizden bir hediye veya para kazanma şansı sunarak onları daha da ikna edebilirsiniz. Pek çok perakende şirketinin kıyafetlerinde% 10 indirim elde etmek için bir abone kutusu koyduğunu görebilirsiniz.

Bu, insanların web sitenize geri gelmesini sağlamanın en kolay yollarından biridir ve bu nedenle blogunuzdan daha fazlasını okumak uzun vadede size daha fazla para kazandırır.

Ayrıca, e-posta kampanyalarınızdan bağlı kuruluş bağlantıları ve reklamlarla para kazanabilirsiniz, bu da size büyük bir abone listesine sahip olmak için daha fazla neden sağlar. Blog yazarken para kazanmanın en kolay yollarından biridir.

Google AdSense

Google AdSense, reklamlar söz konusu olduğunda etrafındaki en popüler ağlardan biridir. Hedef kitlenize göre uyarlanmış reklamlar yapma konusunda uzmanlaşırlar ve iki farklı şeye dayalı olarak para kazanırsınız: gösterimler ve tıklamalar.

AdSense, kendi kendine barındırılan bir blogda olanlar için en iyi sonucu verir, ancak blog yazarı ve kendi kendine barındırılan WordPress bloglarıyla da uyumludur. Ancak, ücretsiz WordPress blogları ile çalışmaz.

AdSense hem gösterimler hem de tıklamalar için ödeme yapar. Gösterimler, sayfa görüntülemelerine bağlıdır. Kesin miktar herkes için farklıdır, ancak normalde aldığınız her 1000 sayfalık görüntülemede belirli bir dolar tutarı (belki 5 ABD doları) alırsınız.

Tıklamalar için ödeme, bir ziyaretçi sitenizdeki reklamları her tıkladığında gerçekleşir. Ne zaman tıklarlarsa, reklam gelirinden bir pay kazanırsınız, bu normalde bir sentten birkaç dolara kadar küçük bir tutardır.

Google AdSense’i kullanarak iyi para kazanabilirsiniz, bunu yapmak için doğru araçlara sahip olmanız yeterlidir. Nasıl çalışacağına dair hiçbir fikriniz yoksa, o zaman size asla fazla para kazandırmayacaktır, ancak üzerinde kapsamlı bir araştırma yaparsanız, o zaman başarılı olabilirsiniz.

Reklam satmak

Reklamları doğrudan başkalarına satmak ve içeriklerini tanıtmak için bir eklenti kullanabilirsiniz . Alternatif olarak, diğer blog yazarları ve web sitesi sahipleriyle iletişime geçebilir ve sitelerine bağlantı veren bir reklam göstermeyi kabul edebilirsiniz.

Blog dünyasında, sektördeki diğer kişilerle ne kadar çok bağlantı kurarsanız o kadar iyidir. Markanızın ve blogunuzun büyümesine ve sonunda sektörde çok büyük olmasına izin verecektir.

İyi miktarda trafik alırsanız bir danışma alanı satmayı seçebilir veya bloglama kariyerinize, yolunuza daha fazla trafik yönlendirecek diğer kişilere vererek başlayabilirsiniz. WordPress’te, kullanıcıların belirli fiyatlarla reklam alanını başkalarına satmak için indirebilecekleri eklentiler vardır. Reklam alanı ne kadar büyük olursa , alan o kadar pahalı olur .

Diğer yerleşik bloglara bağlanmak, yeni başlayan bloglar için iyi olan trafik oluşturmaya da yardımcı olacaktır. Ancak, büyük bir takipçi kitleniz yoksa ve insanlar sitenizde işlerini veya bloglarını aktif olarak tanıtmak istemedikçe, reklam satmak çok karlı bir pazar değildir.

Ürün satışı

Blogunuzda fiziksel ürünler satmak, benzersiz bir fikriniz varsa para kazanma fırsatı olabilir. Defterler veya mücevherler gibi nispeten kolay ürünler satabilir veya biraz daha yaratıcıysanız kendi ürünlerinizi yapabilir veya bir tane satın alan herkes için kişiselleştirebilirsiniz.

Birçok blog sitesi, insanların sevdiği benzersiz hediyeler satar. Bu niş bir pazar olabilir, ancak ürünlerinizi alacak doğru hedef kitleye ve okuyucu kitlesine sahipseniz, neden bazı fiziksel ürünleri satmayı denemiyorsunuz?

Blogunuz büyümeye başlarsa, stresli ve zaman alıcı bir görev olabileceğinden, web sitesindeki ürünleri dağıtmak ve yönetmekle sorumlu birisini işe almanız gerekebilir.

Ürün satmak çok para kazanmanın harika bir yoludur, özellikle yaratıcıysanız ve kar marjları çok yüksek olabileceğinden satmak için hediyeler yapıyorsanız.

Hizmet veya kurs satın

Web sitenizde ve blogunuzda başkalarına hizmet veya kurs satmak, çok para kazanmanın başka bir yolu olabilir. Belirli bir uzmanlık alanında uzmanlaşırsanız ve bunu başkalarına bir fiyat karşılığında öğretebilecekmişsiniz gibi hissediyorsanız, hizmetlerinizi satmak blogunuzu yeni bir seviyeye taşımanın yolu olabilir.

E-kurslar veya çevrimiçi danışmanlık gibi tüm bunları çevrimiçi yapmak isteyebilir veya yerel bölgenizde / şehrinizde hizmetler sunabilirsiniz. Fotoğrafçılık gibi bir hizmet satıyorsanız, insanlar bire bir ders almak isteyebilir, ancak web tasarımı veya yazma gibi bir şeyse, bunları her zaman çevrimiçi olarak yapabilirsiniz.

Bu hizmetleri çevrimiçi olarak satabilir ve çevrimiçi olarak da öğretebilirseniz, bu, hizmetlerinizi dünyanın neresinde olursa olsun isteyen herkese açar. İnsanlar, belirli yetenek ve becerilere sahip olanlara gerçekten saygı duyar, bu da hizmetlerinizi satın alan insan sayısının çok fazla olabileceği anlamına gelir.

Sattığınız hizmetlerin veya kursların blogunuzun markasıyla eşleşmesini sağlamaya çalışın, çünkü bu onları satmayı çok daha kolay hale getirecektir.

Sponsorlu gönderiler

Sponsorlu blog gönderileri, blogunuz çok fazla trafik aldığında para kazanmanın en iyi yollarından biridir. Blogunuza ne kadar çok trafik alırsanız, web sitenizdeki sponsorlu blog gönderileri için şirketlerden o kadar fazla para talep edebilirsiniz.

Bazıları ürün almanın belirli gönderilere sponsor olmak için yeterli olup olmadığını sorabilirken, geniş bir kitleniz varsa her türlü ödeme talebinde bulunabilirsiniz. Daha büyük markaların, blog topluluğundaki etkinizin büyük olduğunu ve hedef kitlenizin belirli ürünler hakkındaki fikrinize güvendiğini bilirlerse daha fazla ödeme yapma olasılığı daha yüksektir.

Sponsorlu blog gönderilerinin yanı sıra sponsorlu sosyal medya gönderileri yapmayı seçecek pek çok marka var ve bu, sonunda makul miktarda paraya ulaşabilir. Sponsorlu gönderiler, büyük markalara çok fazla para talep etme potansiyeline sahip olduklarından, aşağıdaki blog yazarları için muhtemelen en büyük para kazanma fırsatıdır.

Birkaç bin takipçisi olan büyük blogcular sponsorlu bir gönderi için 100 dolara kadar kazanabilirken, milyonlarca okuyucusu olanlar sponsorlu gönderi başına 5.000 ABD doları veya daha fazlasını alabilir. Sponsorlu bir gönderiden alabileceğiniz para miktarı, sitenizde aldığınız trafik miktarının tamamıdır.

Yeni başlayan ve marka imajını oluşturanlarınız için, yavaş olabilir, ancak blogunuzda çok sayıda okuyucu olduğunda, markalara büyük paralar ödeyebileceksiniz.

Yorum yazın

Bu, sponsorlu yayınlara benzer, ancak sponsorlu bir gönderi yazmak için sizinle iletişime geçen markalar yerine, markalar için yorum yazmak üzere başvurmak üzere PayPerPost veya SponsoredReviews gibi farklı sitelere gidebilirsiniz.

Bu genellikle ödenir ve markaların normalde eleştirmenlerine ödemek istedikleri bir bütçesi olur. Ne kadar aşağı inmek istediğinize bağlı olarak incelemeler için teklif verebilirsiniz.

Bazı markaların 20 dolarlık bir bütçesi olabilirken bazılarının daha büyük bir bütçesi olabilir. Diğer blog yazarlarının rekabetiniz olacağını unutmayın, bu nedenle incelemeler için teklif verirken gerçekçi olun.

Ayrıca, blogunuzdaki bir şeyi gözden geçirmeye karar verdiğiniz şey ne olursa olsun, okuyucularınızın ilgisini ve ilgisini canlı tutmak istediğiniz için bunun temanıza uyduğundan emin olun.

İncelemelerde ve sponsorlu gönderilerde, bir bağlı kuruluş programının parçasıysanız, bağlı kuruluş bağlantılarını da kullanabilirsiniz, böylece sonunda başlangıçta düşündüğünüzden daha fazla para kazanabilirsiniz!

Serbest hizmetler sunun

Blog yazarken dahil olabileceğiniz çeşitli serbest projeler var. Yetenekli bir yazarsanız ve markalar veya işletmeler bunu fark ederse, sizden web siteleri için bir şeyler yazmanızı isteyebilirler.

Bu, blogunuzdan para kazanmanın ve bundan para kazanmanın yanı sıra biraz para kazanmanın harika bir yoludur. Aynı zamanda daha fazla serbest işe ve nihayetinde bir noktada tam zamanlı bir işe bile yol açabilir.

Blogunuz, insanların onları görmesi için yazma becerilerinizi ortaya çıkarmanın harika bir yoludur ve bir yazar olarak kendinize bir isim vermek istiyorsanız bir portföy görevi görür. Bazı şirketler ve işletmeler, hizmetlerini veya ürünlerini tanıtmak için kendi web siteleri için blog makaleleri isteyeceklerdir ve bunu yapmak için başvurursanız, blogunuzu geçmiş çalışmanızın kanıtı olarak kullanabilirsiniz.

Blogunuzla ilgili bir sektördeki bir şirket için yazmayı denemek en iyisidir. Örneğin, blogunuz temizlikle ilgiliyse bir temizlik şirketi için veya güzellik hakkındaysa bir makyaj işi için yazabilirsiniz.

Sosyal Medya İmajınızı Geliştirmek İçin İpuçları

Blogunuz aracılığıyla para kazanmanın büyük bir kısmı, büyük bir sosyal medya varlığına sahip olmak ve onu nasıl büyüteceğinizi bilmektir. Kendinizi sosyal medyada büyük bir takipçiye sunabilirseniz, blogunuzu büyütebilir ve karşılığında daha fazla para kazanabilirsiniz.

Sadece sosyal medya hesaplarına sahip olmak blogunuzu dünyaya açmayacaktır; blog bağlantılarınızı platformlarda paylaşmalı ve mümkün olduğunca paylaştırmalısınız. Sosyal medya imajınızı geliştirmek için birkaç ipucu:

Hashtag kullanın

Hashtag’lerin popüler olduğu Instagram ve Twitter gibi sosyal platformlarda bu, bağlantılarınızın ve gönderilerinizin daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayacaktır. Alakalı ve ilginç hashtagler kullanırsanız, bundan daha büyük bir okuyucu kitlesi elde edersiniz.

Çalışmanızı belirli bir grup insana göstermek istiyorsanız, hashtag’ler harikadır. Örneğin, en son maskara (bağlı kuruluş bağlantıları dahil) hakkında bir inceleme yazdıysanız, bunu Twitter’da paylaşabilir ve #beauty, #makeup gibi hashtagler kullanabilirsiniz, bu da daha fazla kişinin yayınınızı görmesi anlamına gelir.

Sosyal varlığınızdan en iyi şekilde yararlanın

Sosyal medyadaki tüm biyografilerinizin ve profillerinizin güncel olmasını sağlamak ve düzenli olarak yayınlamak, blog yazarlığında başarılı bir kariyer için çok önemlidir. Sosyal medyadaki varlığınız büyükse, gönderilerinizin daha fazla insana ulaşması daha olasıdır.

Bir logonuz ve URL’niz varsa, onları sosyal medya profillerinize de ekleyin, böylece onları ziyaret eden herkesin blogunuza kolayca girip isterlerse daha fazlasını öğrenmesini sağlayın.

Alakalı trendlerle güncel kalın

Başkalarının ne hakkında konuştuğu hakkında blog yazmak her zaman iyidir, ancak sosyal medya platformlarınıza gönderi paylaşarak dahil olursanız daha da iyidir. Gönderdikleriniz konusunda tartışmalı olmanızı tavsiye etmiyoruz, ancak eğilimler hakkında konuşmak ve diğer insanların blog bağlantılarınız hakkında yorum yapmasını sağlamak, yazdıklarınızı gerçekten yayacaktır.

Trendler, blog yazılarınızda her zaman en iyi konuşma başlatıcı olacak ve onlar hakkında sosyal medyada yazı yazmak, platformlarınıza gerçekten bir şeyler katacaktır.

Yeni sosyal medya platformlarını deneyin

Çoğu blog yazarının Facebook, Instagram ve Twitter’da bir profili vardır. Bununla birlikte, Pinterest ve Blogger gibi bir kitleyi çeken ve daha fazla sosyal paylaşım alan çok iyi platformlar vardır, bu da blog bağlantınızın farklı geçmişlerden daha fazla insana ulaşacağı anlamına gelir. Sosyal takiplerinizi büyütmek istiyorsanız, daha fazla platforma katılmak kesinlikle yardımcı olur.

Kendi benzersiz hashtaginizi oluşturun

Blogunuzun belirli bir blog yazısı dizisi veya belirli bir adı varsa, tüm okuyucularınızın ve takipçilerinizin sosyal medyadaysa arayabileceği benzersiz bir hashtag oluşturabilirsiniz. Bu aynı zamanda takipçilerinizin ve okuyucularınızın birbirleriyle bağlantı kurmalarına ve her ikisi de birlikte karma etiketleme yapıyorlarsa konuşmalarına izin verecektir.

Ayrıca, blogunuz büyüdükçe okuyucularınızla etkileşim kurmanın harika bir yoludur – blog yayınlarınızdaki veya sosyal kanallarınızdaki tüm yorumları okuyamadığınız zamanlar olabilir, bu nedenle benzersiz bir hashtag yapmak harika olur. insanlar bunu sizinle birlikte kullanabilir.

İyi bir marka imajı oluşturmak istiyorsanız, blogunuzu insanların bir araya gelebileceği ve bir topluluğun parçası gibi hissedebileceği bir platform yapmak çok önemlidir. Bir pazarlamacının bakış açısından, blogunuzun gerçekten başarılı olması için diğerlerinden farklı olmasını sağlamak için mümkün olan tüm önlemleri almanız gerekir.

Başarılı ve para kazandıran bir bloga sahip olmak basit değildir ve çok fazla çalışma gerektirir, ancak iyi bir okuyucu, işinizi paylaşan birçok insan ve sonunda bol miktarda para ile geri ödenecektir!

Blogunuz için yazmanın tadını çıkarmayı unutmayın; Sevdiğiniz şeyler hakkında konuşur ve bunları gözden geçirirseniz her zaman çok daha ilginç görüneceksiniz. Blog endüstrisindeki en başarılı insanlar, yaptıklarından zevk alan ve her zaman ellerinden gelenin en iyisini yapan kişilerdir.

Para, amaçlarının peşinde koşmak için bekleyen ve yorulmadan çalışanlara gelecek bir şeydir. Bir blog başlatmak ve onu kariyeriniz yapmak her zaman hayaliniz olsaydı, bunu yapmak için daha iyi bir zaman olmamıştı.