Shutterstock İle Para Kazanma Fotoğraf Çekerek Para Kazanın

0

Nedir Shutterstock ?

“Shutterstock, 50 Milyondan fazla Stok Fotoğraf, Vektör, Video ve Müzik Parçasıyla çalışan bir dijital görüntü lisanslama sağlayıcısıdır.”

Shutterstock, lisans için 50 milyonun üzerinde telifsiz stok fotoğraf, vektör grafik, illüstrasyon ve 2 milyon video klip ve müzik parçasından oluşan bir kitaplık bulundurmaktadır.
Yaratıcı iş profesyonellerini dünyanın dört bir yanındaki binlerce katılımcının en iyi fotoğrafları, vektörleri, illüstrasyonları ve videolarıyla bir araya getiriyorlar.
Bu hizmet 150’den fazla ülkede 20 dilde faaliyet göstermektedir.

Shutterstock Karşılaştır

vs. iStockphotovs. Dreamstimevs. VideoHivevs. AudioJunglevs. IconArchive

Shutterstock İncelemesi

Medya Stok Dosyaları Yazılım İnceleme Ekibi tarafından Editörlerin Değerlendirmesi

Shutterstock, telifsiz stok görsellerin popüler bir küresel sağlayıcısıdır. Bu, yüksek kaliteli lisanslı vektörleri, illüstrasyonları, fotoğrafları, sesleri ve videoları kapsar. 315 milyondan fazla görüntü sunuyor ve her gün 181.000’den fazla yeni görüntü ekleniyor. Bu, 650.000 katılımcıdan oluşan topluluğu sayesinde. 

Bu platform ile sadece her tür medya ile sınırlı değilsiniz. Görüntüleri doğrudan uygulamadan indirmek için mobil uygulamayı da kullanabilirsiniz. Bu hem Android hem de iOS için çalışır.

Görüntüleri Shutterstock Editor ile de düzenleyebilirsiniz. Son olarak, eklentiler yükleyerek bu yazılım çözümüne daha fazla işlevsellik ekleyebilirsiniz. En popüler eklentiler arasında Adobe Creative Cloud, Final Cut Pro, Google Slides, Sketch ve Microsoft PowerPoint bulunur.

Kurumsal çözümler de Shutterstock tarafından karşılanır. Shutterstock Premier, Shutterstock Custom veya Facebook, Google, Microsoft ve Apple gibi ek API entegrasyonlarından yararlanabilirsiniz.

Shutterstock Özellikleri

Shutterstock, projeniz için mükemmel görüntüyü oluşturmak için çeşitli özellikler ve araçlar sunan gelişmiş bir tasarım uygulaması olan Shutterstock Editor Pro’yu sunar. Profesyonel görünümlü sosyal medya gönderileri ve promosyonları oluşturmak için size doğru araçları sağlayan kolay ve etkilidir. Shutterstock tarafından sunulan tüm planlar bu düzenleyiciyle birlikte gelir. 

Bu düzenleyici aşağıdaki özelliklerle birlikte gelir: 

Tasarım şablonlarına tam erişim

Profesyonel olarak tasarlanmış binlerce şablon arasından seçim yapabilirsiniz. Bu, özellikle kendi yazılarınızı oluşturmak için herhangi bir fikriniz olmadığında size daha fazla zaman kazandırır. 

Güçlü düzenleme özellikleri 

Resimlerinize filtre ve emoji ekleyebilirsiniz. Bu, tasarımlarınızı özellikle yılın en popüler tasarım stiliyle gradyanlarla dönüştürme becerisiyle birlikte gelir. 

Gelişmiş simgeler 

Tasarımlarınız için ikon gibi tasarım öğeleri mevcuttur. Bu eğitim, pazarlama, perakende için kullanılabilir. 

Metin şablonları

Shutterstock Editor Pro, tercihlerinize göre tasarlayabileceğiniz, düzenleyebileceğiniz ve özelleştirebileceğiniz profesyonel tipografi sağlar. Bu özellik aynı zamanda klasik ve çağdaş düzenler ve aralarından seçim yapabileceğiniz yazı tipleri ile birlikte gelir. 

Sınırsız özel boyut 

Önceden ayarlanmış boyutlarınıza göre görüntüler oluşturabilir ve kaydedebilirsiniz. Bu, baskı projeleriniz, dijital reklamlarınız ve sosyal medya gönderileriniz için doğru görüntü kalitesi ve boyutunu yazdırırken kullanışlıdır.  

Sınırsız paylaşım ve indirme 

Shutterstock, tasarımları indirmenize ve bunları doğrudan sosyal medya kuruluşlarınızda paylaşmanıza olanak tanır. 

Shutterstock Avantajları

Shutterstock, kullanıcılara aşağıdakiler dahil birçok avantaj sağlar: 

Daha iyi özelleştirme 

İndirdiğiniz her görselle, bunları ihtiyaçlarınıza göre özelleştirmek için Shutterstock Editor Pro’yu kullanabilirsiniz. Bu, şablonlarınıza metin şablonları, logolar, simgeler ve daha fazlasını eklemek anlamına gelir. Bunun yaptığı şey size daha fazla yaratıcı özgürlük vermek ve görüntülerinizi tamamen kendinize ait kılmaktır. 

Sınırsız erişim 

Shutterstock, mevcut pazardaki en büyük stok görsel sağlayıcılarından biridir. Yaratıcı amaçlarınız için telifsiz stok görseller, videolar, vektörler, sesler ve fotoğraflar sunar. Resim ararken, en iyisini bulmak için harcanan zamanı azaltmak için sizin için seçilmiş stok varlıklarını inceleyebilirsiniz. Planınıza bağlı olarak, ayda birden fazla resim indirebilirsiniz. 

Büyük görüntü envanteri

Shutterstock, kullanıcılara hem telifsiz hem de ücretli görseller arasından seçim yapabilecekleri geniş bir görsel envanteri sunar. Tek bir platformda bu kadar çok görüntünün olması, kullanıcıların ihtiyaçları için doğru görüntüyü seçmelerini kolaylaştırır.

Shutterstock Fiyatlandırması

Shutterstock ile her proje için geniş bir görsel yelpazesine sahip olacaksınız. Planınıza bağlı olarak görseller farklı fiyatlandırılır. 

30 günlük ücretsiz deneme mevcuttur. Bu ücretsiz hesap çeşitli işlevler sunar. Koleksiyonlarınızı kullanarak varlıklarınızı kaydedebilir ve düzenleyebilir, bu dosyaları herhangi biriyle paylaşabilir, indirilebilir kompozisyonlarla satın almadan önce görsellerinizi test edebilir ve göz atma geçmişinizi ve indirmelerinizi takip edebilirsiniz.

Bu planı kullandıktan sonra, görsellerinizin fiyatları aşağıdakilere göre fiyatlandırılır: her görsel için 2,90 $ ücretlendirilirsiniz. Aylık 10 görüntü (yıllık plan) için 29,00 ABD doları ücretlendirilirsiniz. 

Buna paralel olarak, fiyatlandırma paketleri iki kategoriye ayrılmıştır: tek kullanıcı ve çoklu kullanıcı. 

Tek kullanıcı

Bu plan kapsamında, Shutterstock Editor Pro’dan yararlanacaksınız. Bu, dakikalar içinde sosyal medya promosyonları ve gönderileri oluşturmanıza olanak tanır. Ayrıca zaman kazandıran özelliklere ve profesyonelce yapılmış tasarım öğelerine de erişebilirsiniz. Ek olarak, bir resmi tercihlerinize göre özelleştirme olanağına sahip çeşitli şablonlar arasından seçim yapabilirsiniz.

Bu planla yılda% 40’a kadar tasarruf edersiniz. Bu, resimleri tek tek satın almaya kıyasla daha fazla tasarruf etmenizi sağlar. Daha sonra, her görüntü paketi buna göre fiyatlandırılır. İşte fiyatlar:

Ayda 10 görsel için görsel başına 2,90 ABD doları ücretlendirilirsiniz. Genel olarak, fiyatı 29,00 ABD dolarıdır.  

Ayda 50 görüntü için, görüntü başına 1,98 ABD doları ücretlendirilirsiniz. Genel olarak, fiyatı 99,00 ABD dolarıdır.

Ayda 350 görüntü için, görüntü başına 0,48 ABD doları ücretlendirilirsiniz. Genel olarak, fiyatı 169,00 $.

Ayda 750 görüntü için, görüntü başına 0,27 ABD doları ücretlendirilirsiniz. Genel olarak, fiyatı 199,00 ABD dolarıdır.

Üçüncü plan en popüler olanı olarak kabul edilir. 

Herhangi bir plana abone olmak istemiyorsanız, ön ödemeli görsel paketinden yararlanabilirsiniz. Bu, bir yıl içinde indirmeniz koşuluyla, istediğiniz görüntüleri almanızı sağlar. Beş görsel için 49,00 dolar ödersiniz, bu da her görselin maliyeti 9,80 ABD dolarıdır. Öte yandan, 25 görselin fiyatı 229,00 dolar ve her görselin fiyatı 9,16 dolar. 

Birden çok kullanıcı 

Bu kategori ekipler ve kuruluşlar arasında seçim yapmanıza izin verir. Shutterstock Editor Pro ile birlikte size güçlü iş akışı araçları ve işiniz için gerekli olan etkili yasal kapsamı sağlar. İşte bu kategori altındaki paketler:

Takımlar

Shutterstock ile, güçlü işbirliği araçlarını kullanabilir ve ekip üyelerinizle ayda 750 görsel paylaşabilirsiniz. En az iki kullanıcınız varsa, aylık 379,00 $ ücretlendirilirsiniz. Üç ila 10 kullanıcısı olan takımlar için aylık 479,00 ABD doları ücret alınır. Son olarak, 11’den fazla kullanıcınız varsa, fiyat teklifi almak için satış ekibiyle iletişime geçmeniz gerekir. 

Kurumsal 

Kurumsal; belirli lisanslar, VIP hizmeti ve verimli kurumsal iş akışı gerektiren kuruluşlar ve şirketler için uygundur. Bunların örnekleri CapitalOne ve Netflix’tir.

Shutterstock’un sunduklarına göre, platformdan daha fazlasına ihtiyaç duyduğunuzda daha fazla yararlanacağınız açıktır. Daha fazla satın aldığınızda her görsel önemli ölçüde daha ucuz hale gelir. Bu nedenle Shutterstock, ayda 350 görüntüyü en iyi teklif olarak görüyor; çünkü ucuz bir fiyata tam olarak doğru miktarda görüntü sağlar. 

Sonuç

Stok görseller reklam, tanıtım çalışmaları, pazarlama ve ticari kullanım gibi çeşitli nedenlerle kullanılmaktadır. Sizin için mükemmel kareyi yakalamak için bir fotoğrafçı tutmaktan çok daha ucuzdur. Grafik veya yaratıcı tasarımcılar için, projeleri için stok fotoğrafçılığı kullanırlar. Günümüzde kilit nokta, doğru küresel stok fotoğraf sağlayıcısını aramaktır.  

Shutterstock, çeşitli sektörler için binlerce ortam sağlar. Buna pazarlama ajansları, her büyüklükteki işletme ve medya kuruluşları dahildir. Stok fotoğraflara ihtiyaç duyanlar için en popüler seçeneklerden biri olarak kabul edilir. Büyük miktarda görsele ihtiyacınız varsa, fiyatlandırma planları onlar için makul fiyatlar sunar.

Genel olarak, Shutterstock güçlü bir stok fotoğraf sağlayıcısıdır. Size gelişmiş özellikler, çeşitli görsellere sınırsız erişim ve bu görselleri tercihlerinize göre özelleştirme yeteneği sağlayan Shutterstock Editor Pro ile birlikte gelir. 

Bu görüntülere kırpabilir, yeniden boyutlandırabilir, logonuzu yükleyebilir, simgeler ekleyebilir ve farklı metinler ve şekiller ekleyebilirsiniz. Görsellerinizi almak için sağlam bir web sitesi arıyorsanız, Shutterstock’u en iyi seçeneklerinizden biri olarak düşünmelisiniz.