Google

Whatsapp Alternatifi Uygulamalar

Wahatsapp alternatifi uygulamalar, Bip Nedir , Telegram Nedir , Viber Nedir , Görüntülü Konuşma, Gizli Mesajlaşma Uygulamarı Alternatif Uygulamalar 2021

Facebook ve Whatsapp uygulamalarının politika değişikliği sonrası kullanıcıların bu değişikliğe göz yummadığını biliyoruz bundan dolayı çoğu kullanıcı whatsapp alternatifi arayışına girdi. sizler için olusturduğumuz listede whatsap alternatifi uygulamaları tanıyacağız. Aslında birçok anlık mesajlaşma uygulaması mevcut biz sadece en populer 3 ugulamayı ele aldık

1 Bip Uygulaması

BiP, güvenli, kullanımı kolay ve ücretsiz bir iletişim ve yaşam platformudur. BiP ile kusursuz bir iletişim yaşayabilirsiniz.

BiP ile 106 farklı dilde anında çeviri & metin yapabilir, sesli ve görüntülü görüşme yapabilir, 10 kişiye kadar grup video görüşmeleri yapabilir, fotoğraf, video ve konum paylaşabilirsiniz. Üstelik BiP’i hem mobilden hem de web’den kullanabilirsiniz. BiP’de hava durumundan döviz kuru sorgulamaya kadar günlük hayatınızda kullanabileceğiniz birçok yeni özellik var.

ÜCRETSİZ ARAMA

Dünyanın her yerinden 10 kişiye kadar kesintisiz ve HD kalitesinde sesli görüşme veya canlı görüntülü görüşme (konferans) yapabilirsiniz. Sesli ve canlı görüntülü görüşmeler için uluslararası aramaları ücretsiz yapabilirsiniz!

Kullandıkça KAZANIN

BiP’te arkadaşlarınızla mesajlaştıkça veya sohbet ettikçe internet paketi, bilet vb. Hediyeler kazanabilirsiniz. Ayrıca mesajlarınızı güvenle gönderebilir ve belirlediğiniz sürede kaybolmalarını sağlayabilirsiniz. Emojiler ve çıkartmalar yardımıyla duygularınızı daha kolay ifade edebilirsiniz. Kampanya sadece Turkcell’den kayıtlar için geçerlidir.

DİL ENGELİ OLMAYAN MESAJ

BiP’in anında çeviri özelliği sayesinde Türkçe – İngilizce çeviri, İngilizce – Türkçe çeviri gibi 106 dilde, Almanca, Arapça, Rusça, Fransızca, İspanyolca dillerinde anında çeviri yapabilirsiniz. Böylelikle siz kendi dilinizde yazarken, sohbet ettiğiniz kişi otomatik bir çeviri ile yazdıklarınızı kendi dilinde görür.

BiP ACİL DURUM BUTONU

Acil durum butonu yardımı ile; Deprem ve yangın gibi doğal afetlerde, daha önce belirlediğiniz 10 kişiye kadar konumunuzu tek tuşla bildirebilir, “Güvendeyim” veya “Acil Durum Bildir” yazabilirsiniz. Ayrıca BiP Acil özelliği ile acil durum telefonlarına (AKUT, AFAD, UMKE, 112 Acil, 155 Polis Acil ve 110 İtfaiye gibi) tek tıkla erişebilirsiniz. Bu özellik yalnızca Türkiye’den yapılan kayıtlar için kullanılabilir.

ÖZELLEŞTİRMELER

Özelliği ana menüden ekleyebilir ve kaldırabilirsiniz. BiP’i takımınızın bayrak veya taraftar renklerinde özel temalar ikonları ile özelleştirebilirsiniz.

RENKLİ BiP TEMALARI

Gece, Gece Mavisi, Mor, Turuncu ve Koyu Turuncu Modu ile telefonunuzun pilinden tasarruf etmek ve BiP’i renkli kullanmak için BiP temanızı değiştirebilirsiniz.

YÜKSEK KALİTELİ FOTOĞRAF VE VİDEO

BiP’ten sevdiklerinize HD kalitesinde fotoğraflar gönderebilir, resimlerinizi gerçek kalitede paylaşabilirsiniz.

GRUP SOHBETİ

BiP ile sevdiklerinizle grup sohbetlerinde buluşabilir, çalışma grupları oluşturabilir ve grubunuzun silinmesinden ne kadar sonra olacağını belirleyebilirsiniz! Toplantılarınızı HD ses ve video kalitesiyle kolayca düzenleyebilirsiniz.

BENİ TAKİP ET

BiP’teki Follow Me (navigasyon) özelliği ile birbirinizi takip edebilirsiniz. Anlık konum gönderme seçeneği ile sevdiklerinizin nerede olduğunu görebilir, izin verildiği sürece onları canlı olarak takip edebilirsiniz.

KEŞFEDİN

BiP Discover, hava durumundan döviz kurlarına, canlı futbol incelemelerinden ödüllü yarışmalara kadar farklı kategorilerde yüzlerce hizmeti takip etmenize olanak tanır.

BİP’TE NE VAR NE YOK ?

Ne var ne yok

– Sevdiklerinizle bağlantıda kalın, 10 kişiye kadar grup sesli ve HD görüntülü görüşmeler yapın!

– Artık “+” simgesinden “Gizli Mesajlar” da gönderebilirsiniz. Konuşmanızı gizli tutun, asla iz bırakmayın.

– BiP ile sosyalleşin! Bir gruba katılarak veya sadece kendi grubunuzu oluşturarak popüler konularda milyonlarca kişiyle anonim olarak sohbet edin. *

BURADAN BİP UYGULAMASINI İNDİREBİLİRSİNİZ

2 TELEGRAM UYGULAMASI

elegram nedir ve diğer mesajlaşma uygulamalarından ne kadar farklıdır?

Mesajlaşma uygulamaları , tercih edilen iletişim yöntemimiz haline geldi ve bize arkadaşlarımızla her zaman ve her yerde bağlantı kurma fırsatı verdi. Facebook Messenger ve WhatsApp hepsinin en ünlüsü olsa da, son zamanlarda en güvenli olduğunu iddia ederek pazarı alt üst eden bir uygulama var. Bu uygulamaya Telegram Messenger denir .

Telegram nedir?

Telegram, tıpkı popüler mesajlaşma uygulamaları WhatsApp ve Facebook Messenger gibi çalışan bir çevrimiçi mesajlaşma uygulamasıdır. Bu, Wi-Fi’ye veya mobil verilerinize bağlıyken arkadaşlarınıza mesaj göndermek için kullanabileceğiniz anlamına gelir. Telegram bulut tabanlıdır ve güvenlik ve hıza öncelik verdiğini iddia ederek onu diğer popüler mesajlaşma uygulamalarına iyi bir alternatif haline getirir. Hizmet 2013 yılında başlatıldı ve o zamandan beri 200 milyon aktif aylık kullanıcıya ulaştı.

Ayırt edici özellikleri

Rusya’nın en büyük sosyal ağı VKontakte’nin (VK) da arkasında olan Rus Pavel Durov tarafından kurulan Telegram, WhatApp’ın hızını Snapchat’in geçiciliğiyle birleştirdiğini iddia ediyor. WhatsApp gibi, Telegram da bir arkadaşınızın durumunu çevrimiçi olarak gösterme ve fotoğrafları, videoları, konumu, kişileri ve belgeleri ekleme ve paylaşma yeteneğine sahiptir.

Telegram’ın ayırt edici özelliği güvenliktir. Katılımcılar arasında paylaşılan sohbetler, gruplar ve medya dahil tüm faaliyetlerinin şifreli olduğunu iddia ediyor. Bu, önce deşifre edilmeden görünmeyecekleri anlamına gelir. Uygulama ayrıca, yerleşik ‘Gizli Sohbet’ özelliği sayesinde iki saniyeden bir haftaya kadar değişebilen, paylaştığınız mesajlar ve medyada kendi kendini imha etme zamanlayıcıları ayarlamanıza olanak tanır. Ayrıca Telegram sunucularında iz bırakmadan uçtan uca şifreleme sunar.

Şifreleme anahtarı görevi gören bir görüntü kullanarak ‘Gizli Sohbetlerinizin’ güvenliğini kontrol etme yeteneği de vardır. Şifreleme anahtarınızı bir arkadaşınızın anahtarıyla karşılaştırarak, konuşmanızın güvenli olduğunu doğrulayabilirsiniz .

Bu nasıl kullanılır

Telegram, diğer mesajlaşma uygulamaları gibi kullanılabilir ve yüklenebilir. Apple’ın App Store’undan veya Google’ın Play Store’undan indirebilirsiniz – kağıt uçak logosunu arayın. Karşılama ekranında gezindikten sonra, telefon numaranızı girmeniz ve ardından adınızı ve bir resim eklemeniz istenir. Bir sonraki adım, arkadaş bulmak ve bir sohbet başlatmaktır.

3 VİBER UYGULAMASI

BURADAN TELEGRAM UYGULAMASINI İNDİREBİLİRSİNİZ

Viber nedir?

Viber , kullanıcıların ücretsiz görüşme yapmasına, diğer Viber kullanıcılarına metin, resim ve video mesaj göndermesine olanak tanıyan ücretsiz bir uygulamadır . Hem mobil hem de bilgisayarda çalışır ve dünyanın her yerinden insanlarla bağlantı kurmak için kullanılabilir. Şubat 2015 itibariyle, mesajlaşma uygulaması 236 milyon aktif aylık kullanıcısı olduğunu iddia ediyor. WhatsApp’a benzer şekilde, genç kullanıcılar için popüler özellikler arasında resim paylaşımı, video ve grup mesajlaşması bulunur.

O nasıl çalışır?

Uygulama doğrudan telefonunuza veya bilgisayarınıza indirilebilir, kullanıcıların başlamak için telefon numaralarını girmeleri yeterlidir. Viber, cep telefonunuzu kimliğiniz olarak kullanır. Hesabınızı doğrulamak için, Viber, hesabınızı etkinleştirmeniz için size SMS yoluyla bir PIN gönderecektir. Etkinleştirildikten sonra uygulama, arkadaşları bulmak ve onlarla bağlantı kurmak için kişi listenize bağlanır.

Viber’in temel özellikleri:

Ücretsiz Mesajlaşma

Ücretsiz Resim ve Görüntülü Mesajlaşma

Diğer Viber kullanıcılarına ücretsiz aramalar

Ücretsiz Grup Sohbetleri (200 katılımcıya kadar) – Bu çok popüler bir özelliktir ve çoğu durumda genç kullanıcılar sınıfları, arkadaşları, spor takımları vb. İçin gruplar oluşturur. Grup sohbetleri iletişimde kalmanın harika bir yolu olabilir, ancak ilişkili riskler de vardır – örneğin siber zorbalık, uygunsuz içeriği görüntüleme / paylaşma gibi riskler. Herkes bir grup oluşturabilir ve bağlantılarını katılmaya davet edebilir. Gruplar yalnızca tüm üyeler gruptan ayrıldığında silinir. Bir grup üyesi istediği zaman grup sohbetinden ayrılabilir. Yöneticilerin veya grup katılımcılarının bir üyeyi bir gruptan çıkaramayacağı anlaşılıyor.

Genel Sohbetler – Bu özellik, Viber kullanıcılarının en sevdikleri kişilikleri ve ünlüleri takip etmelerine veya en sevdikleri konularla ilgili sohbetlere katılmalarına olanak tanır. Bir kullanıcı genel sohbeti takip ettiğinde, sohbette yayınlanan herhangi bir gönderiyi beğenebilir, ancak bir grup yöneticisi tarafından katılımcı olarak eklenmemişse katkıda bulunamaz veya yorum yapamaz. Genel sohbet profil bilgilerinde yalnızca genel sohbet katılımcılarının profilleri görüntülenecek, takipçi profilleri görünmez. Herkese açık sohbetler hakkında buradan daha fazla bilgi edinin .

Çıkartmalar – Daha genç kullanıcılar arasında popüler bir özellik. Çıkartmalar, uygulama aracılığıyla indirilebilir ve mesajlara eklenebilir. Lütfen birçok çıkartmanın ücretsiz olduğunu ancak satın alınabileceğini unutmayın. Bir dizi çıkartmanın ortalama fiyatı yaklaşık 1,99 € ‘dur.

BURADAN VİBER UYGULASINI İNDİREBİLİRSİNİZ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün